Zajęcia w bibliotece.

Wydarzenia » Zajęcia w bibliotece.

Zajęcia w bibliotece.

10 listopada grupa „Krasnalków” i „Tygrysków” brała udział w zajęciach w bibliotece, które miały na celu przybliżyć dzieciom czasy średniowiecza. Pani Dorotka opowiadała o życiu w tamtych czasach. Przedstawiła życie rodzin bogatych oraz ich styl życia. Mówiła również o rodzinach ubogich i ich ciężkich warunkach życia, codziennych zajęciach, które polegały głównie na hodowli zwierząt. Ludzie ubodzy bardzo często mieszkali razem ze zwierzętami, natomiast ludzie bogaci zamieszkiwali zamki, pałace lub dwory. Przedszkolaki dowiedziały się, że zamożni ludzie posiadali służbę, mieli bogato zdobione stroje oraz biżuterię. Niektóre stroje z tamtych czasów dzieci mogły oglądnąć i dotknąć. Miały okazję porównać ich wygląd oraz ciężkość. Porównywały też buty, które nosimy teraz z butami z tamtej epoki. Dzieci zauważyły wyraźną różnicę między nimi np. brak języka. Podziwiały biżuterię, która jest zupełnie inna od tej współczesnej. Miały okazję zobaczyć również garnki, instrumenty muzyczne oraz miecz i łuk, które były przydatne do polowania. Zajęcia były bardzo interesujące, przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały i oglądały pokazywane rzeczy. Pani Dorotce bardzo dziękujemy za przybliżenie okresu średniowiecza.

Tekst: Katarzyna Parszywka

Zdjęcia: Małgorzata Tracz, Katarzyna Parszywka