Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 23Wszystkich: 246988

Z Nutką i Trubadurem w podróży po Europie

Wydarzenia » Z Nutką i Trubadurem w podróży po Europie

18 maja 2022 roku po raz kolejny w Przedszkolu Samorządowym w Koźmicach Wielkich zagościli Trubadur i Nutka, którzy zabrali nas w „Muzyczne Podróże po Europie” do trzech krajów: Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Wraz z gośćmi śpiewaliśmy piosenki charakterystyczne dla poznanych krajów, poznaliśmy ich stolice, charakterystyczne symbole a także słówka, jak chociażby dzień dobry, czy do widzenia.

Pierwszym krajem, który odwiedziliśmy była Wielka Brytania, ze stolicą w Londynie, w którym spotkać możemy królową, zwiedzić Big Ben a także przejechać się czerwonym autobusem. Dowiedzieliśmy się kim jest dżentelmen oraz na czym polega tzw. tea time, czyli czas na herbatę.

We Francji na horyzoncie ujrzeliśmy słynną wieżę Eiffla, jak również dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa Francja elegancja. Mieliśmy również okazję zaśpiewać piosenkę, wywodząca się z języka francuskiego, „Panie Janie”, w tzw. kanonie.

Ostatnim krajem, który zwiedziliśmy były Włochy ze słynną Krzywą Wieżą w Pizie. W wyobraźni zasmakowaliśmy pizzy oraz makaronów a także wraz z gondolierami przepłynęliśmy przez kanały w Wenecji.

Podczas spotkania, dzięki Trubadurowi i Nutce, poznaliśmy trzy instrumenty: gitarę, ukulele i mandolinę. Dowiedzieliśmy się z czego są zbudowane i czym się od siebie różnią. Spektakl nie tylko nas rozbawił, ale także wzbogacił naszą wiedzę na temat krajów europejskich.

Tekst i zdjęcia: Agata Gabryś