Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 27Wszystkich: 246992

Wielkanocne palmy

Wydarzenia » Wielkanocne palmy

,,Wierzba bije, nie zabije,

za sześć dni, za sześć nocy

doczekamy Wielkanocy”

W oczekiwaniu na nadchodzące radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego , pragnęliśmy kultywować tradycje z nimi związane mimo obecnej sytuacji i obostrzeń. Mimo , iż i w tym roku nie mogliśmy, jak dotąd , zaprosić Rodziców na warsztaty wielkanocne, to jednak nie wyobrażaliśmy sobie, że może zabraknąć na te święta nieodłącznie związanego z nimi symbolu – palmy wielkanocnej. Każde dziecko z pomocą Pań wykonało ze zgromadzonych wcześniej materiałów, swoją palemkę, którą mogło zabrać do domu. Kontynuując również wieloletnią tradycję naszego Przedszkola, Panie z pomocą przedszkolaków wykonały jedną dużą palmę. Palma ta reprezentowała nasze Przedszkole w konkursie ogłoszonym przez księdza Proboszcza, na najwyższą palmę w kościele parafialnym w Koźmicach Wielkich w Niedzielę Palmową. Wykonanie palm poprzedziło zapoznanie dzieci z tradycją ludową związaną ze święceniem palm i nawiązanie do fragmentu Biblii dla dzieci, mówiącym o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową , nasza wielka, piękna i kolorowa palma, udekorowana barwnymi wstążkami, o długości blisko sześciu metrów, stanęła w głównym ołtarzu kościoła parafialnego w Koźmicach Wielkich. Do palmy dołączyliśmy na sztaludze życzenia wielkanocne, które witały przy drzwiach wejściowych kościoła, wchodzących do niego. Pragnęliśmy podzielić się radością ze wszystkimi w oczekiwaniu na te piękne, wiosenne Święta. Ksiądz proboszcz Milan Michalak docenił twórczych przedszkolaków oraz Panie i ich wysiłek - słodyczami i pamiątkowymi książeczkami.

Nasza przedszkolna palma prezentowała się okazale i zdobyła zaszczytne trzecie miejsce.

Niech Święta będą radosne,

przyniosą nam zdrowie

na każdy dzień.

Cieszmy się i radujmy się –

Alleluja!!!

Gorąco dziękujemy rodzicom za zaangażowanie , przygotowanie i przyniesienie potrzebnych materiałów. Panu Michałowi Sosinowiserdecznie dziękujemy za przygotowanie solidnej konstrukcji palmy.

Tekst: Dorota Domagalska-Typa

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Dorota Domagalska -Typa, Elżbieta Wojnarowska – Pyzia, Małgorzata Tracz.