WIELICKA KAMPANIA POMARŃCZOWEJ WSTĄŻKI 2021

praca Amelki
    praca Marcelka
    praca Antosia

Nasze Przedszkole również jak w latach ubiegłych w dniach od 1 do 19 listopada uczestniczyło w PROJEKCIE WIELICKIEJ KAMPANII POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI 2021, której mottem przewodnim w tym roku jest „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO - INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ - MÓWIĆ, UFAĆ, CZUĆ…” Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”) rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata, ponieważ dzieciństwo jest okresem, gromadzenia doświadczeń, wszystkich znaczących przeżyć, nabywania i kształtowania umiejętności i wiedzy. To niezwykły i wyjątkowy czas, kiedy to, co młodego człowieka spotyka ma ogromne znaczenie w drodze do dorosłości. Dlatego idąc w ślad za tak znaczącym przedsięwzięciem podjętym ze strony Gminy Wieliczka - Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce (MGOPS-u) nie może zabraknąć i naszego włączenia się, gdyż chcemy być częścią kampanii w ochronie młodego człowieka, by mógł dorastać w atmosferze życzliwości i akceptacji, w pełnym poszanowaniu swoich praw w poczuciu bezpieczeństwa i szczęścia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, dlatego w dniu 08.11.2021r. dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo lub z pomarańczowymi akcentami w ubiorze. W salach jak i przed wejściem do Przedszkola królował kolor pomarańczowy, było bardzo dużo balonów i różnych dekoracji w tym kolorze. W każdej z grup odbywały się ciekawe zajęcia tematyczne, oparte na zasadach „MÓWIĆ, UFAĆ, CZUĆ”, podczas których m.in. skupiliśmy się na emocjach, na prawach dziecka do godności, szacunku, bezpieczeństwa. Poznaliśmy kolejne przygody słonia Elmera, Pinka, wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne „Pomarańczowe dłonie” i inne nawiązujące do tego, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

„RÓŻNIMY SIĘ PIĘKNIE - Jestem ważny” to temat przewodni konkursu plastycznego w ramach Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2021 Bezpieczne dzieciństwo - inwestycja w przyszłość „MÓWIĆ UFAĆ CZUĆ”. Na konkurs nadesłane zostało 217 prac w tym, także piękne prace naszych przedszkolaków!. Decyzją Komisji w każdej grupie tematycznej przyznano poszczególne miejsca:

PRZEDSZKOLA:

I MIEJSCE -  LILIANA OSTROWSKA - PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W KOŹMICACH WIELKICH - Grupa Smerfów

II MIEJSCE - AMELIA KUPIEC - PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W KOŹMICACH WIELKICH - Grupa Tygrysków

III MIEJSCE - MARCEL K. – PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W KOŹMICACH WIELKICH - Grupa Smerfów

WYRÓŻNIENIA

ANTONI PIETRZKIEWICZ - PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W KOŹMICACH WIELKICH - Grupa Smerfów

Jesteśmy ogromnie dumnie z tego, iż wszystkie miejsca na podium oraz jedno z wyróżnień zajęły Przedszkolaki z naszego Przedszkola! W dniu 18 listopada 2021 wszystkie nagrody i wyróżnienia trafiły do NASZYCH ZWYCIEZCÓW oraz dla wszystkich biorących udział w konkursie.  NASI MŁODZI ARTYŚCI ZASŁUGUJĄ NA OGROMNE BRAWA I MOC GRATULACJI I UZNANIA!!!

Tekst: Marta S.

praca Jasia