Warsztaty z rodzicami – palmy wielkanocne

Wydarzenia » Warsztaty z rodzicami – palmy wielkanocne

W czwartek, 7 kwietnia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe zajęcia otwarte - po raz pierwszy od początku pandemii mogliśmy zaprosić Rodziców, by wspólnie ze swoimi dziećmi uczestniczyli w warsztatach. Dla naszych przedszkolaków był to czas wspólnego przeżywania radości i dumy z obecności swoich bliskich. Po krótkich zajęciach wprowadzających w tradycje niedzieli palmowej, Rodzice wraz ze swoimi pociechami z zapałem przystąpili do wspólnego wykonywania palm wielkanocnych.  Powstały naprawdę wspaniałe palmy, które dzieci przyniosły w niedzielę palmową do Kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej w Koźmicach Wielkich. Zgodnie z tradycją w świątyni pojawiła się również przedszkolna palma, która powstała przy dużym zaangażowaniu personelu przedszkola oraz rodziców. W przetransportowaniu ponad pięciometrowej palmy do kościoła pomogli tatusiowie naszych przedszkolaków: Pan Grzegorz Kamykowski oraz Pan Daniel Myślak. W całej okazałości można było podziwiać palmę podczas procesji dookoła kościoła. Tego trudu znów podjęli się nasi rodzice: Pan Filip Rutka oraz Pan Grzegorz Kamykowski, którym pomimo silnego wiatru udało się postawić palmę w pozycji pionowej. Na pomoc pospieszył tata naszego absolwenta, Pan Mateusz Kmiecik. Bardzo dziękujemy wszystkim Panom za pomoc i zaangażowanie! Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za kontynuowanie tradycji wspólnego wykonywania palm ze swoimi dziećmi, było to dla naszych przedszkolaków niezwykle radosne przeżycie, a wspólnie spędzone chwile wpłynęły na zacieśnienie więzi rodzinnych.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Agata Gabryś