Spacer z księżną Kingą w podziemnej krainie

Wydarzenia » Spacer z księżną Kingą w podziemnej krainie

4 kwietnia 2022 roku dzieci z grupy Tygrysków oraz Smerfów wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie podczas zajęć „Spacer z księżną Kingą po solnej krainie” zwiedzały podziemne ekspozycje Muzeum Żup Krakowskich znajdujące się na głębokości 135 metrów. Wędrując po poziemnej krainie dzieci poznawały ciężką pracę górników wielickich oraz narzędzia, którymi się posługiwali, a także tradycje i codzienne życie w dawnej Wieliczce. Podziwiały również niezwykłe zbiory geologiczne złóż solnych, niesamowite solne formy przypominające świat baśni, rzeźby solne, obrazy itp. Niezapomniane wrażenia zapewniły również potężne, przepiękne komory, które dzieci podziwiały, oraz odgłosy dawnej kopalni (wywołane z pomocą górniczego kilofa).  Księżna Kinga zabrała nasze przedszkolaki na spacer pełen wrażeń, podczas którego dzieci poznały również legendy związane z wielicką kopalnią, a także spotkały ducha Skarbnika, który podarował każdemu na pamiątkę bryłkę soli.

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Magdalena Kwinta