Oliwka Papieża narysowała i pierwszą lokatę w konkursie uzyskała

Wydarzenia » Archiwum wydarzeń » Oliwka Papieża narysowała i pierwszą lokatę w konkursie uzyskała

2014-07-08 22:02

Z radością informujemy, że w organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Śledziejowicach powiatowym konkursie plastycznym „Jan Paweł II widziany oczami dzieci” , pierwsze miejsce zdobyła Oliwka Burnatowska (4 lata) z grupy „Krasnalków”. Profesjonalne Jury, w którym znalazło się dwóch artystów plastyków, wybrało najciekawsze prace plastyczne przedstawiające postać Jana Pawła II. Komisja Konkursowa brała pod uwagę m.in. walory artystyczne i estetyczne oraz oryginalność ujęcia tematu i pomysłowość, a tych Oliwce nie brakowało. Nic dziwnego, że Jury wybrało tę właśnie pracę, jakże kolorową i radosną w nastroju. Oliwka przedstawiła naszego Świętego unoszącego się na obłoku z charakterystycznym dla Niego gestem wzniesionych rąk, którym tak często błogosławił wiernych, uśmiechniętego i ślącego całusy do wiwatujących, roześmianych dzieci. Tło dopełnia piękna siedmiobarwna tęcza i duże słońce. Praca Oliwki jest tym bardziej oryginalna, że połączone są w niej różne materiały plastyczne, co podniosło jej walory  artystyczne.

Gratulujemy Oliwce i życzymy, aby rozwijała swoje artystyczne talenty i odnosiła dalsze sukcesy.

Tekst: Dorota  Domagalska-Typa