Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 26Wszystkich: 246991

Niespodzianka dla Babci i Dziadziusia

Wydarzenia » Niespodzianka dla Babci i Dziadziusia

Moja babunia najlepsza w świecie,

wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
Ja babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

 

Kiedy dzień dziadka zaświta,

wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy, dziadku kochany

i bądź zawsze razem z nami.

 

Mimo że styczeń najmroźniejszym miesiącem w roku, to są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadziusiów. To ważne daty w kalendarzu na które czekają z przejęciem wnuki ale również Dziadkowie.

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości.

Babcia i Dziadziuś to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci szczególnie pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach.

Z tej okazji  Pani Dyrektor Ewa Kaczor wraz z pracownikami przedszkola przygotowała życzenia dla kochanych Dziadków w formie eleganckiej kartki z podpisami pracowników oraz prezenty - słodkie niespodzianki upieczone przez Panie z kuchni.

Dzieci, wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały dla Babć i Dziadków specjalny program artystyczny, który w tym roku z powodu pandemii Covid- 19 nie mógł być osobiście zaprezentowany, ale został nagrany w formie filmików i przesłany rodzicom do udostępnienia dla kochanych Dziadków.

Krasnalki dla Babci i Dziadzia zmieniły się w „śniegowe bałwanki” i przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny przeplatany wzruszającymi wierszami i piosenkami a także zatańczyły dwa układy taneczne. Nagrały także krótkie życzenia indywidualne i grupowe. Jak co roku również z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością przedszkolaki dla swoich gości przygotowały upominki. Dla babci dzieci zrobiły korale z makaronu, dla dziadziusia zakładkę do książki a także ozdobiły drewniane serduszka kolorowymi serwetkami techniką decupage.

Tygryski przygotowały występ artystyczny. Każde dziecko zaprezentowało wzruszający wierszyk, dzieci zaśpiewały piosenkę o Babci i Dziadziusiu, zatańczyły Poloneza i zaśpiewały "Sto lat". Występ został nagrany i przesłany dla Dziadków. Tygryski przygotowały także prezenty - obrazki z motywem kwiatowym w antyramie tzw. malowanie na firanie oraz portrety Babć i Dziadziusiòw.

Smerfy na Dzień Babci i Dziadka przygotowywały montaż słowno - muzyczny w formie przedstawienia z krótkimi, śmiesznymi scenkami o babciach i dziadkach oraz życzeniami, piosenki: "Babciu, droga babciu", "Dziadkowe bajeczki" oraz "Dla babci i dziadka". Dzieci zatańczyły jeden taniec oraz przygotowały scenki pantomimiczne do melodii "Różowa pantera". Występ dzieci również został nagrany i przesłany Dziadkom. W prezencie dla ukochanych Dziadziusiów dzieci zrobiły portrety Babć i Dziadków, które posłużyły jako dekoracja sceny. Dzieci zabrały portrety i wręczyły Dziadkom. Prezentem były także wazoniki z masy papierowej ozdabiane pestkami dyni i groszkiem, laurki.

Mamy nadzieję, że wszystkie niespodzianki były udane i sprawiły radość tak ważnym i wspaniałym osobom w życiu każdego wnuka i wnuczki.

 

Link do występu dzieci z grupy Krasnalków: https://youtu.be/aqnxPRP_oAE 

 

 Link do występu dzieci z grupy Tygrysków: https://youtu.be/cnkWyjAX990 

 

Link do występu dzieci z grupy Smerfów: https://youtu.be/52NcuS1EgOk 

 

Tekst: Elżbieta Wojnarowska- Pyzia