Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 82Wszystkich: 129077

Na Marzannę konkurs robimy – ekologii uczymy!

Wydarzenia » Archiwum wydarzeń » Na Marzannę konkurs robimy – ekologii uczymy!

2015-04-07 12:14
 • Maja Kurek
  Maja Kurek
 • Laureaci I miejsca
  Laureaci I miejsca
 • Laureaci II miejsca
  Laureaci II miejsca
 • Laureaci III miejsca
  Laureaci III miejsca
 • Wyróżnieni
  Wyróżnieni
 • Amelka Kubicz
  Amelka Kubicz

   W celu kształtowania umiejętności twórczych oraz rozwijania wrażliwości ekologicznej, nauczycielki z grupy I – Paulina Szeląg i Dorota Domagalska – Typa zorganizowały przedszkolny konkurs  pt. „Ekologiczna Marzanna”. Ostatecznie wpłynęło aż 23 prace – każda zachwycała swą oryginalnością, pomysłowością i estetyką. Dnia 26 marca zwołane jury w składzie: Paulina Szeląg, Ewa Jamróz, Beata Depta, Marta Janus i Bożena Sosin rozpoczęło bardzo trudną i burzliwą naradę.  Wybór tej najpiękniejszej był niezmiernie ciężki – wszystkie prace były na miarę pierwszego miejsca. Komisja wyznaczyła kryterium: samodzielność, estetyka i pomysłowość. 

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce: Maja Kurek, Patryk Kucharski, Jakub Romaniec, Aleksandra Byczek

II miejsce: Olaf Machalski, Jadwiga i Antonina Śliwa, Bartłomiej Batko, Amelia Kubicz

III miejsce: Nikola Kapusta, Karolina Wodzińska, Oliwia Burnatowska

   Wyróżnienia zdobyli: Hanna i Emilia Michalik, Kamil i Julia Puch, Łucja Bieszczad, Lena Piątek, Maria Wolanin,  Tymoteusz Burnatowski, Kamil Peszko, Igor Piątek, Zuzanna Stachnik, Martyna Tomczykiewicz oraz Angelika Jargusz.

   Już tego samego dnia zorganizowano w naszym przedszkolu w korytarzu głównym wystawę wszystkich prac, tak aby każdy mógł podziwiać talenty naszych podopiecznych.

   W poniedziałek 30 marca, dzieci z całego przedszkola wraz z opiekunkami zgromadziły się w sali Smerfów, aby uroczyście nagrodzić wszystkie dzieci dyplomami, upominkami oraz oczywiście gromkimi brawami. Pani Dyrektor oficjalnie pogratulowała uczestnikom konkursu i wyraziła ogromne uznanie za duże zaangażowanie dzieci, podkreślając jednoczenie swoją radość i „bycie pod wrażeniem” pięknych prac.

   Warto także dodać, że kolejną nagrodą jest wystawienie wszystkich prac w Centrum Profilaktyki i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka mieszczącym się przy ul. Pocztowej 2.

   Pragniemy także wyrazić ogromną wdzięczność rodzicom, których dzieci wzięły udział w konkursie za okazaną niezbędną pomoc swoim pociechom.

Autor tekstu: Paulina Szeląg

Autor zdjęć: Wioletta Rutka, Marta Janus

Bartuś Batko

Bartuś Batko

Jadzia i Tosia Śliwa

Jadzia i Tosia Śliwa

Karolinka Wodzińska

Karolinka Wodzińska

Kubuś Romaniec

Kubuś Romaniec

Nikolka Kapusta

Nikolka Kapusta

Oleńka Byczek

Oleńka Byczek

Olafek Machalski

Olafek Machalski

Oliwka Burnatowska

Oliwka Burnatowska

Patryk Kucharski

Patryk Kucharski

Wystawka w Wieliczce

Wystawka w Wieliczce