Na Marzannę konkurs robimy – ekologii uczymy!

Wydarzenia » Archiwum wydarzeń » Na Marzannę konkurs robimy – ekologii uczymy!

2015-04-07 12:14
    Maja Kurek
    Laureaci I miejsca
    Laureaci II miejsca
    Laureaci III miejsca
    Wyróżnieni
    Amelka Kubicz

W celu kształtowania umiejętności twórczych oraz rozwijania wrażliwości ekologicznej, nauczycielki z grupy I – Paulina Szeląg i Dorota Domagalska – Typa zorganizowały przedszkolny konkurs  pt. „Ekologiczna Marzanna”. Ostatecznie wpłynęło aż 23 prace – każda zachwycała swą oryginalnością, pomysłowością i estetyką. Dnia 26 marca zwołane jury w składzie: Paulina Szeląg, Ewa Jamróz, Beata Depta, Marta Janus i Bożena Sosin rozpoczęło bardzo trudną i burzliwą naradę.  Wybór tej najpiękniejszej był niezmiernie ciężki – wszystkie prace były na miarę pierwszego miejsca. Komisja wyznaczyła kryterium: samodzielność, estetyka i pomysłowość.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

I miejsce: Maja Kurek, Patryk Kucharski, Jakub Romaniec, Aleksandra Byczek

II miejsce: Olaf Machalski, Jadwiga i Antonina Śliwa, Bartłomiej Batko, Amelia Kubicz

III miejsce: Nikola Kapusta, Karolina Wodzińska, Oliwia Burnatowska

Wyróżnienia zdobyli: Hanna i Emilia Michalik, Kamil i Julia Puch, Łucja Bieszczad, Lena Piątek, Maria Wolanin,  Tymoteusz Burnatowski, Kamil Peszko, Igor Piątek, Zuzanna Stachnik, Martyna Tomczykiewicz oraz Angelika Jargusz.

Już tego samego dnia zorganizowano w naszym przedszkolu w korytarzu głównym wystawę wszystkich prac, tak aby każdy mógł podziwiać talenty naszych podopiecznych.

W poniedziałek 30 marca, dzieci z całego przedszkola wraz z opiekunkami zgromadziły się w sali Smerfów, aby uroczyście nagrodzić wszystkie dzieci dyplomami, upominkami oraz oczywiście gromkimi brawami. Pani Dyrektor oficjalnie pogratulowała uczestnikom konkursu i wyraziła ogromne uznanie za duże zaangażowanie dzieci, podkreślając jednoczenie swoją radość i „bycie pod wrażeniem” pięknych prac.

Warto także dodać, że kolejną nagrodą jest wystawienie wszystkich prac w Centrum Profilaktyki i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka mieszczącym się przy ul. Pocztowej 2.

Pragniemy także wyrazić ogromną wdzięczność rodzicom, których dzieci wzięły udział w konkursie za okazaną niezbędną pomoc swoim pociechom.

Autor tekstu: Paulina Szeląg

Autor zdjęć: Wioletta Rutka, Marta Janus