Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 20Wszystkich: 246985

Kiedyś dawno, gdzieś w Betlejem

Wydarzenia » Kiedyś dawno, gdzieś w Betlejem

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, na który wszyscy z niecierpliwością oczekujemy. Dzieci z naszego przedszkola przygotowywały się do nich z dużym zaangażowaniem. We wtorek, 21 grudnia w naszej placówce miało miejsce Spotkanie Wigilijne. Dzieci z grupy Tygrysków oraz Smerfów przygotowały występ artystyczny pt. "Kiedyś dawno, gdzieś w Betlejem". Wspomogły ich także najmłodsze przedszkolaki, Krasnalki, które na zakończenie przedstawienia złożyły wyjątkowe życzenia świąteczne. Wszystkie dzieci wspaniale odtwarzały swoje role, recytowały wierszyki, śpiewały bożonarodzeniowe piosenki, kolędy oraz pastorałki, a aniołki zachwyciły swoim tańcem Bukiet Aniołków. Piękne stroje małych artystów dopełniły występu. W tym uroczystym dniu nie zabrakło także wspólnego kolędowania, w czasie którego wszyscy pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy, m.in. Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki. Zanim zasiedliśmy do stołów nakrytych białymi obrusami była wspólna modlitwa oraz symboliczne przełamanie się opłatkiem. 

W czasie wigilii dzieci zajadały tradycyjny barsczyk z uszkami, rybkę, a także świąteczne pierniczki, które wcześniej samodzielnie przygotowały. Jak to w święta bywa, każdy został obdarowany upominkami - cudownymi ozdobami z masy solnej, które zostały samodzielnie wykonane i ozdobione przez dzieci z kółek plastycznych (Krasnalki, Tygryski z dodatkową pomocą Smerfów:).

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania. W szczególności Rodzicom, których nie mogliśmy zaprosić na Spotkanie Wigilijne, ale wspomogli Nas w dostarczeniu białych obrusów, przygotowaniu strojów dla dzieci oraz opanowaniu przez nich ról, a także w gromadzeniu materiałów do przygotowania upominków przez kółka plastyczne.

Dzieci do wystepu przygotowały nauczycielki: Agata Gabryś i Magdalena Kwinta.

Tekst: Magdalena Kwinta

Zdjęcia: Ewa Chlebda