Wydarzenia » Archiwum wydarzeń » Jak Julka nieśmiałość przełamała i w konkursie piosenki z powodzeniem zaśpiewała!

2014-07-04 20:57
    Julcia Hoffman
    Patrycja Domanik
    Michałek Kurowski

Jak co roku nasze dzieci wzięły udział w konkursie piosenek ze starego śpiewnika „Rodzina Tralalińskich”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Beskidzkiej w Krakowie. Konkurs miał na celu rozśpiewanie dzieci młodszych oraz  przypomnienie im piosenek śpiewanych przez prababcie, babcie i mamy. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie jednej piosenki polskiej znanej od wielu lat. Mógł to być popularny przebój lub piosenka pochodząca z repertuaru dziecięcego, ludowego, harcerskiego itp. Uczestnicy mogli występować w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły wokalne. W bieżącym roku szkolnym w konkursie reprezentowali nas:

-Patrycja Domanik (Smerfy);

-Julia Hoffman (Smerfy);

-Michał Kurowski (Tygryski);

Nasi utalentowani pięknymi wokalami soliści zaprezentowali piosenki: „Gdzieżeś ty bywał czarny baranie”, „Przybyli ułani” oraz „ Szła dzieweczka do laseczka”. Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że  w kategorii solistów została nagrodzona wyróżnieniem piosenka w wykonaniu Julii Hoffman! Należy nadmienić, iż w tegorocznej emisji konkursu udział wzięło 552 wokalistów z 30 przedszkoli z Krakowa i okolic,  zaprezentowane zostały 83 piosenki, a  wśród jurorów  znajdowali się  profesjonalni muzycy.

Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu!

Tekst: Ewa Jamróz

Zdjęcia: Agnieszka Domanik