Księga Gości
Wizyt:
Dzisiaj: 27Wszystkich: 246992

Jadłospis dekadowy

 

JADŁOSPIS od 16.01 do 27.01.2023r.

UWAGA RODZICE : kolorem zielonym zaznaczone są alergeny.

 Poniedziałek 16.01

Śniadanie: Mleko z płatkami zbożowymi, pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłemkiełbasa krakowska (mięso wieprzowe 91% ; może zawierać : seler,  gluten, mleko, gorczyca, soja), mix warzyw, herbata z cytryną.

 II śniadanie: Marchew, sok 100%

Obiad: Rosół z makaronemi zieleniną (jajko, mąka, wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler)

Ziemniaki, pierś z kurczaka grillowana (filet z kurczaka), Mix sałat (rzodkiewka, pomidorki koktajlowe, ogórek), kompot.

Podwieczorek: Biszkopty, herbata.

Wtorek 17.01 

Śniadanie: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, Parówki z szynki (mięso z szynki wieprzowej 95%, skrobia, białko wieprzowe ; może zawierać : seler, mleko, gorczyca, orzechy, soja), mix warzyw,kawa zbożowa na mleku (jęczmień, żyto).

II śniadanie: Jabłko, herbata owocowa.

Obiad: Zupa krem pieczarkowy z groszkiem ptysiowym i zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, seler,pieczarki, cebula, masło, mąka, śmietana).

Pierogi (mąka, jajko) z mięsem (mięso drobiowo-wieprzowe), sok 100%.

Podwieczorek: Chałka z masłem, herbata.

Środa 18.01

Śniadanie: : Grysik na mleku (mleko,kasza manna), pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, do wyboru Szynka z piersi indyka (mięso drobiowe 59%, gluten, soja ; możliwa obecność: gorczycy, selera, mleka (łącznie z laktozą)), serek śmietankowy Almette (sertwarogowy, białka mleka, sól) mix warzyw, herbata z cytryną.

II śniadanie Mus owocowy (przecier z jabłek (34%), bananów (30%) i truskawek (27%), soki z zagęszczonych soków z marchwi (5%) i jabłek (4%), witamina E), woda.

Obiad: Zupa jarzynowa z ziemniakami i zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler, ziemniaki).

Kasza jęczmienna, gulasz wołowy (mięso wołowe, śmietana 18%, mąka), buraczki zasmażane (śmietana, masło),kompot.

Podwieczorek: Kisiel, wafle ryżowe.

Czwartek 19.01

Śniadanie: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, do wyboru twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem (mleko, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego), dżem, mix warzyw, kakao(mleko, kakao).

II śniadanie: Kiwi, herbata malinowa.

Obiad: Żurek z grzankami i zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler, żurek kiszony, mąka, śmietana, pieczywo pszenne, zioła).

Makaron (mąka, jajko) ze szpinakiem i kurczakiem, sok 100%.

Podwieczorek: Szarlotka (mąka, jajko, masło) herbata z cytryną.

Piątek 20.01

Śniadanie: Mleko z płatkami zbożowymi, pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, do wyboru: ser żółty GOUDA (mleko, sól, kultury bakterii mlekowych), miód, herbata z cytryną.

II śniadanie: Pomarańcz, woda z cytryną.

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem i zieleniną (jajko, mąka, wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler,przecier pomidorowy, mąka pszenna, śmietana)

Ziemniaki, ryba panierowana (filet z miruny, jajka , bułka tarta mąka), surówka z kapusty pekińskiej (ogórek kiszony, papryka, marchewka, olej rzepakowy),kompot.

Podwieczorek: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, Jogurt naturalny (mleko, białka mleka, kultury bakterii jogurtowych) z owocami.

MIX warzyw: pomidor, ogórek, papryka.

Poniedziałek 23.01

Śniadanie: Mleko z płatkami zbożowymi, pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, Ser biały plastry (mleko, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego), mix warzyw, herbata z cytryną.

II śniadanie: Gruszka, sok 100%

Obiad: Zupa ogórkowa z ryżem i zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, seler,ogórki kiszone, mąka, śmietana)

Ziemniaki, kotlet drobiowy (filet z kurczaka, jajko, bułka tarta), sałata lodowa ze śmietaną (ogórek, pomidor koktajlowy, rzodkiewka), kompot.

Podwieczorek: Wafle, banan, herbata z imbirem i cytryną.

Wtorek 24.01

Śniadanie: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski,żytni) z masłem, do wyboru pasta z makreli (makrela, masło), Polędwicasopocka(polędwica wieprzowa 71%, białka wieprzowe, błonnik pszenny,białko sojowe,seler; możliwa obecność: zbóż zawierających gluten,selera,gorczycy,soi,mleka), mix warzyw, kawa zbożowa na mleku (jęczmień, żyto).

II śniadanie: Marchew, herbata owocowa.

Obiad: Zupa grochowa z ziemniakami, zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler, groszek omielany).

Racuchy z jabłkiem (mleko, jajko, mąka, drożdże), sok 100%.

Podwieczorek: Budyń, sos owocowy.

Środa 25.01

Śniadanie:Zupa mleczna z zacierką (mleko, mąka, jajko),  pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, Polędwica Limanowska z Fileta (nie zawiera lecz w zakładzie używa się  : gluten, orzeszki ziemne, soje, mleko, seler, gorczyce, sezam)mix warzyw,herbata z cytryną.

II śniadanie: Jabłko, woda z cytryną.

Obiad: Zupa warzywna z makaronem i zieleniną (jajko, mąka pszenna, wywar warzywny, marchewka, pietruszka, por, cebula, seler,groszek)

Ziemniaki, sznycel rybny  (filet z miruny, bułka tarta, jajko, mąka), surówka z kiszonej kapusty (kiszona kapusta, marchewka, cebula, natka pietruszki), kompot.

Podwieczorek: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, Serek śmietankowy ŁACIATY (serek śmietankowy, białka mleka, sól), herbata.

Czwartek 26.01

Śniadanie: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, do wyboru Pasztet pieczony drobiowy (mięso drobiowe 80%, mleko, jajka, siarczyny, białko sojowe, mąka ; nie zawiera ale może zawierać :soja,  gorczyca, seler), jajkona twardo, mix warzyw, kakao(kakao, mleko).

II śniadanie: Pomarańcz, herbata z miętą.

Obiad: Zupa ziemniaczana z zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, seler).

Kasza jęczmienna, Roladki drobiowe z serem żółtym GOUDA i sosem śmietanowym(mleko, sól, kultury bakterii mlekowych), surówka z marchwi i jabłka (śmietana, sok z cytryny), kompot.

Podwieczorek: Herbatniki, sok Kubuś.

Piątek 27.01

Śniadanie: Mleko z płatkami zbożowymi, pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, Ser biały półtłusty (mleko, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego), herbata z cytryną.
II
śniadanie: Banan, woda.

Obiad: Krupnik z zieleniną (wywar mięsno- warzywny, marchewka, pietruszka, por, seler,kasza jęczmienna, śmietana).

Knedelki serowe (mleko, mąka, jajko, ser biały) z sosem owocowym, sok 100%.

Podwieczorek: Pieczywo mieszane (chleby: słonecznikowy, wiejski, żytni) z masłem, Szynka z Zagrody (mięso wieprzowe 74%, laktoza, błonnik pszenny, białko sojowe, gluten ; w zakładzie używa się : orzeszki ziemne, seler, gorczyca, sezam), herbata z cytryną.

MIX warzyw: pomidor, ogórek, papryka.

                                                         Dzieci mają dostęp do wody niegazowanej z butelek.