Dzień Przedszkolaka

Wydarzenia » Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Dzień Przedszkolaka to święto, które zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji.  W tym wyjątkowym dniu spotkaliśmy się wszyscy razem na sali gimnastycznej. Na samym początku specjalne życzenia złożyła naszym przedszkolakom Pani dyrektor, Ewa Kaczor, do których dołączyły się oczywiście wszystkie Panie pracujące w przedszkolu. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Wspólnie odśpiewaliśmy klika piosenek związanych z Dniem Przedszkolaka. Następnie odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, które specjalnie dla naszych dzieci przygotowała Pani Basia. Podczas II śniadania na dzieci czekała niespodzianka w postaci pysznego popcornu. Przedszkolaki uczestniczyły również w zorganizowanych przez wychowawców w salach zabawach ruchowych i integracyjnych przy użyciu chusty animacyjnej i tunelu. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie, jaka towarzyszyła dzieciom przez cały dzień. Na koniec przedszkolaki zabrały do domów balony.

Tekst: Katarzyna Parszywka

Zdjęcia: Ewa Jamróz, Katarzyna Parszywka