Dzień Pluszowego Misia.

Wydarzenia » Dzień Pluszowego Misia.

Dzień Pluszowego Misia.

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel i ukochana maskotka każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Przedszkolaki wysłuchały historii święta Pluszowego Misia, opowiadały o swoich maskotkach i rozwiązywały „Misiowe zadania”. Słuchały również czytanych przez panie fragmentów książek i ciekawostek o niedźwiadkach, rozwiązywały zagadki słuchowe na temat znanych i popularnych misiowych bohaterów bajek animowanych. Dzieci bawiły się w starego niedźwiedzia, szukały ukrytych w sali maskotek, bawiły się chustą animacyjną, rysowały portrety swoich ulubieńców, tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Na koniec dzieci otrzymały medal „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci i wywołał wiele uśmiechów i  radości.

Tekst: Katarzyna Parszywka

Zdjęcia: Ewa Chlebda, Ewa Jamróz, Małgorzata Tracz, Katarzyna Parszywka, Renata Płatek