Dzień Mamy i Taty oraz Minifestyn Rodzinny

Wydarzenia » Dzień Mamy i Taty oraz Minifestyn Rodzinny

Dzień 8 czerwca 2022 roku zapisał się na kartach Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich jako jeden z najważniejszych w roku. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne, w ramach świętowania Dnia Mamy i Taty, zaprezentowały swoje programy artystyczne. Piosenki, wiersze, tańce, instrumentacje a także gra aktorska spowodowały, iż w oku niejednego rodzica zakręciła się łza wzruszenia. Krasnalki, Tygryski oraz Smerfy, jak prawdziwi aktorzy w pięknych strojach wystąpiły na deskach Domu Ludowego w Koźmicach Wielkich. Na zakończenie każdy rodzic obdarowany został wyjątkowym upominkiem oraz poczęstunkiem.

Równolegle do występów przedszkolaków, jak i po ich zakończeniu, w ogrodzie przedszkolnym miał miejsce MINI FESTYN RODZINNY, na który oprócz rodzin naszych przedszkolaków zaproszone zostały rodziny z dziećmi do lat 7 z Koźmic Wielkich i Koźmic Małych, w tym rodziny z Ukrainy oraz inni goście.

Wśród atrakcji, jakich można było doświadczyć, był pokaz sprzętu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Raciborska. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się foto budka firmy Service Party, dzięki której można było uwiecznić zdjęcia rodzinne w zabawnych aranżacjach, a także spotkanie z Myszką Miki, która dla wszystkich miała słodki poczęstunek. Niestety z uwagi na niesprzyjające prognozy pogodowe, zapowiadane na ten dzień zabawy na dmuchańcu (zjeżdżalni i skakańcu) trzeba było przenieść na inny dzień. Niezwykłą niespodzianką, która cieszyła się dużym zainteresowaniem były słynne lody „Dudzik” z Dobczyc.

Serdecznie dziękujemy sponsorom wydarzenia, którymi byli: Sklep Ogólnospożywczy Sp.c. W. Wrześniak, M. Wrześniak oraz Firma Handlowa „KAZPOL” Sp. Jawna Aleksandra Bugaj i Kazimierz Bugaj.

Tekst: Agata Gabryś

Zdjęcia:Robert Banaszak, Agata Gabryś, Ewa Jamróz, Szymon Janowski, Katarzyna Mętel, Ewelina Pęcak, Wojciech Pirowski, Magdalena Rybak, Beata Wiewiórka